Wizualizacja wnętrz 3D

wizualizacje mebli 3d

Każdy specjalista od sprzedaży przyzna, że komunikacja jest kluczem do skutecznego marketingu.
Jeden imponujący wizualnie sposób przedstawienia projektu wnętrza może być dużo bardziej efektywny niż tysiące słów. Najlepszą z możliwości skutecznej komunikacji między projektantem a klientem jest wizualizacja wnętrza 3D.

Bariery komunikacyjne w marketingu

Komunikacja interpersonalna w marketingu jest ciekawą i często niedocenianą kwestią. Należy pamiętać o tym, że między projektantem a klientem występują znaczące różnice w postrzeganiu, wynikające z różnorodności doświadczeń i małego zakresu wiedzy wspólnej. To, co dla projektanta wydaje się oczywiste i bajecznie proste, dla klienta może być skomplikowane i niezrozumiałe. Nie zawsze klient będzie na tyle odważny, żeby przyznać się, że używana przez projektanta terminologia jest mu nieznana i że nie jest on sobie w stanie wyobrazić tego, o czym mowa.

wizualizacje architektoniczne

Inteligencja wizualno-przestrzenna

Obecnie oprócz inteligencji logiczno-matematycznej, której poziom określamy za pomocą miernika IQ, wyróżnia się jeszcze siedem innych rodzajów inteligencji. Sposób myślenia kształtuje się w zależności od dominującego u jednostki typu inteligencji. Projektanci to osoby, które przeważnie cechują się wysokim poziomem inteligencji przestrzennej. O takich ludziach mówi się, że myślą obrazami. Jest to dla nich zupełnie naturalne. Kiedy dochodzi do interakcji między projektantem a klientem, który np. ma rozwiniętą inteligencję kinestetyczną lub lingwistyczną, występuje kłopot w znalezieniu wspólnego języka.

Wizualizacja wnętrz 3D rozwiązaniem problemów komunikacyjnych

Wizualizacja projektu wnętrza usuwa wszelkie bariery komunikacyjne. Nie trzeba już opierać się na domysłach, wyobrażeniach, które mogą być niejasne zarówno dla klienta, jak i dla projektanta. W projekcie poddanym wizualizacji klient może łatwo wskazać elementy, które nie odpowiadają jego oczekiwaniom. Natomiast projektant bez problemu wprowadzi poprawki. Ponadto taki sposób komunikacji z klientem może odbywać się via e-mail, bez konieczności osobistego spotkania. Jest to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy wykonuje się projekt dla osoby z drugiej części globu.

tworzenie wizualizacji 3d

Zlecenie wizualizacji wnętrz

Na rynku funkcjonuje wiele firm, którym można zlecić wizualizacje wnętrz. Takie przedsiębiorstwa swoje usługi adresują do architektów, projektantów wnętrz i każdego, kto pracuje w branży nieruchomości i chciałby wcielać swoje pomysły w wirtualne życie. Kiedy klient zobaczy rzeczywisty wygląd projektu, ma dokładny obraz tego, czego może się spodziewać po realizacji. Taka możliwość eliminuje wszelkie niepotrzebne nieporozumienia. Wielką zaletą jest także to, że jeszcze przed rozpoczęciem realizacji można używać przygotowanych wizualizacji w przekazach marketingowych. Projekty mogą być prezentowane potencjalnym klientom, którzy nawet nie spodziewają się, że poszukują oferowanych przez nas usług.

Warto wybrać wizualizację wnętrz

W przeprowadzonych przez naukowców badaniach stwierdzono, że zadowolenie klientów, którzy w trakcie realizacji projektu dostali do wglądu wizualizacje, było dużo wyższe. Uzasadnieniem tego wyniku miało być większe poczucie wpływu na powstający projekt. Nie wahaj się: wybierz wizualizacje, popraw swoją komunikację marketingową i przyciągnij jeszcze więcej klientów.